Varlık Yönetim Şirketleri Ne Yapar?

08:30:00


Varlık Yönetim Şirketleri Ne Yapar?

Hemen herkes varlık yönetim şirketlerini daha önce duymuştur. Ancak tam olarak verdikleri hizmetler hakkında çok fazla bilgi sahibi olunmadığı biliniyor. Öncelikle, bu kuruluşların bağımsız olarak hizmet verdiklerini belirtmek gerekiyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından gözetim ve denetim altında tutulduklarının da bilinmesi gerekiyor. Ülkemizde faaliyet gösteren varlık yönetim şirketleri arasında yer alan  Hayat Varlık Yönetim A.Ş, borçların yeniden yapılandırılması noktasında aktif bir rol oynuyor. Kurumun hayatvarlik.com adresine tıklanarak, Internet Şubesi’nden de dilenirse hizmet alınabilir. Kişilerin bankalara olan kredi ya da kredi kartları borçları nedeniyle ekonomik anlamda zor duruma düşmeleri, özellikle son yıllarda sıklıkla karşılaşılan bir durum Varlık Yönetim Şirketleri, bankalardan ödenemeyen kredileri, ihaleyle satın alıyor ve kredi sahibine yani müşteriyedaha makul bir yeni ödeme planı sunuyor. Yani kişilerin şahsi başvuruları üzerine hizmet vermiyorlar. Bu ayrımın titizlikle yapılması gerekiyor.
Kişiye Özel Yeni Bir Ödeme Planı
 
Bankadan satın alınan  dosyalar inceleniyor ve -müşteriyle görüşerek, bir ödeme planı oluşturuluyor. Uluslararası yatırımcıları olan Hayat Varlık Yönetim A.Ş.,“müşteri odaklı” bir hizmet sunmasıyla dikkat çekiyor.
Özellikle borçların yeniden yapılandırılması aşamasında, kişiye özel bir ödeme planı sunması şimdiye kadar yüzbinlerce müşterinin borç batağından kurtulmasını sağladı.

Bence bunlar da ilginizi çeker

0 yorum

Bumerang - Yazarkafe
Bu blogda bulunan içeriklerin hakkı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde Titania'nın Çöplüğü bloguna aittir.