İzleyecek bir şey kalmadı (mı acaba?) bkz: Alternatif Netflix önerileri

08:30:00

Siz de benim gibi binge watch manyağıysanız, bir diziye başlamanızla bitirmeniz bir oluyorsa, bazen size izleyebileceğiniz her şeyi tükettiniz gibi geliyorsa açılın - yeni önerilerle geldim. Tabi belki bunları da izlemişsinizdir, o zaman kim bilir, 2. bir liste de gelir bir gün. Ama şimdilik bunlardan size ekmek çıkmasını umuyorum.

The IT Crowd

Yeni bir dizi değil fakat Netflix'te bulabileceğiniz The IT Crowd benim favori komedi dizilerimden biri.

Konusu kısaca, bir şirketteki IT departmanının sadece iki çalışanının (Roy ve Moss) ve onların başına getirilen ama konu hakkında hiçbir bilgisi olmayan Jen'in başından geçen olaylar.

Espriler çok zekice yapılmış, gerçekten özenilen bir komedi olduğu belli oluyor. Kaç kere izlesem de hala kahkaha atabiliyorum izlerken. Ama şunu demek istiyorum ki, topu topu 25 bölümü var, ve bu beni çok üzüyor...


The Kominsky Method

Her ne kadar komedi diye geçse de komedi unsurları kadar dram da barındıran The Kominsky Method'un yapımcılığında da The Big Bang Theory'den ve Two and a Half Men'den bildiğimiz Chuck Lorre var.

Aslında Golden Globe'da En İyi Komedi Dizisi ödülünü almasıyla alternatif bir öneri olmayı geçti The Kominsky Method ama yine de henüz hakettiği kadar izlenmediğini düşünüyorum.

Çok doğal, keyifli bir dizi. Henüz daha sadece 8 bölüm içeren tek bir sezonu var. Her bölüm 20-30 dk arası değişiyor. Yani kısacık bir zamanda bitecek, size keyif verecek bir dizi diyebilirim.

Perfume

Dark gibi Perfume de Almanya yapımı bir Netflix dizisi. Sanırım Almanlar bu dizi işini iyi beceriyor...

Patrick Süskind'in Koku romanının modern bir uyarlaması diyebilirim kısaca bu dizi için. Kitabı okumadıysanız okumanızı da tavsiye ederim. Dizi uyarlaması da gayet sürükleyici olmuş. Dark Tourist 

Bu seferki önerim dizi değil de bir belgesel. Bir gazeteci olan David Ferrier, insanların normalde gitmekten çekineceği yerlere giderek geziyor.

Aslında belgesel denecek kadar derin bir içeriği yok, belgesel/seyahat programı olabilir ama gerçekten ilgi çekici bölümleri var.Bence bunlar da ilginizi çeker

1 yorum

Bumerang - Yazarkafe
Bu blogda bulunan içeriklerin hakkı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde Titania'nın Çöplüğü bloguna aittir.