Öfkeli bir günlük (hem de çok)

23:52:00

Bayadır kişisel tarzda yazılar yazmıyordum, bu da aslında çok kişisel bir yazı olmayacak. Sadece içerik olarak size saf öfkeden başka bir şey sunamayacağımı söyleyebilirim.
Bugün maillerimi kontrol ederken sevgili Sibelynka'dan bir mail gördüm, kendisi bana benim yazılarımın da bulunduğu çalıntı bir blogun linkini atmış. Şikayet ediyoruz, senin de haberin olsun istedim minvalinde bir mail atmıştı. Haber verdiği için mutlu oldum, tabi ki emeğimi savunayım modunda harekete geçtim. 

Telif hakkı için şikayet etmek de uğraştırıcı bir şeymiş, oraya url yapıştır, şuraya url yapıştır, derdini anlat falan. Şerefsiz de az buz çalmamış, 2016 Aralık ayından beri olan tüm yazılarımı çalmış. Dedim hemen şikayet edeyim, baktım iyice karıştı artık url yapıştırmak. Bu işin sonunu gelmeyeceğini fark ettim ve dedim bir bu blog mu ki çalan acaba? Bir yazımın bir paragrafını Google'da arattım ve ta daa! Bir sürü site çıktı karşıma, içinde "film" kelimesi bulunduran blogspot uzantılı. Yani xa adındaki profile sahip bir adam çatur çutur çalmış bizden. Sevgili Sibelynka'nın dediğine göre bu şekilde 100'e yakın blog oluşturmuş. 

Bu işlerin uzmanı olmadığım için bilmiyorum, herhangi bir getirisi var mı, bu şekilde çalınca ne oluyor? Yani neden böyle bir şey olduğunu bilmiyorum ama yazı sonlarındaki imzalarımı bile silmemiş, demek ki otomatik bir sistemi falan var. Zaten yoksa manyak gibi uğraşamaz bir insan.

Neyse bu yazıyı yazmaktaki asıl amacıma gelelim, fütürsuzca açılan o spam bloglarda bu yazım da yer alsın istedim. Çalıntıception olsun o bloglar... Giren okuyan yoktur zaten de sayesinde bizim yazılarımız da değersiz oldu o xa denen herif yüzünden. He derseniz kim ne yapsın senin yazılarını diye ne derseniz diyin amaan. Soykası batasıca xa...

ÖZET: AL AL BUNU DA KOPYALA YAPIŞTIR. 

Bence bunlar da ilginizi çeker

8 yorum

 1. Sevgili Feri Peri 'nin uyarısıyla fark ettik bizde bu durumu maalesef. O kadar fazla blogger arkadaşımızın emeği çalınmış ki! Okunsun okunmasın sonuçta biz o yazıları hazırlamak için emek, vakit harcıyoruz. Ama biri gelip hoop alıyor, bir değil yüz blog oluşturuyor parmağını kıpırdatmadan

  Ulaşabildiğimiz arkadaşlardan da şikayet etmelerini rica ettik. Google yavaş yavaş kapatıyor sayfaları ama bu isme ait tüm siteleri hatta profili banlamalı.

  Sana ve emeği çalınan tüm arkadaşlara tekrar geçmiş olsun Titania

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, umarım hepsi silinir de kurtuluruz. :)

   Sil
 2. Ömürleri çok sürmüyor ama bir nitelik üzerinden kendilerine öznitelik kazandırmaları kötü. Bence sonuna kadar kovalayın. :) Susarsan yol açılır.

  YanıtlaSil
 3. Daha önce internette yazdığım hikayenin 3-5 beş farklı kişi tarafından çalınıp sadece karakterlerin isimlerinin değiştirildiğini gördüğüm de nasıl sinirden kudurduğumu hatırladım. Gerçekten anlamıyorum, nasıl bununla uğraşmak için üşenmiyorlar ve bundan faydalanabileceklerini umuyorlar. Umarım kısa sürede hepsi silinir,geçmiş olsun :)

  YanıtlaSil
 4. Geçmiş olsun. Ne garip insanlar var. Blog gibi özveriyle oluşturulan ve genelde amatör olarak kullanılan platformlarda emek hırsızlığı çok ayıp.

  YanıtlaSil
 5. Ya nasıl bir ruh hali ki bu... Niye böyle anlamsız bir işe kalkışır bu insanlar. Geçmiş olsun size

  YanıtlaSil
 6. Bloğunuzu severek takip ediyorum. Başarılar diliyorum. Ben de sayfama bekliyorum www.rnkync.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 7. çalıntıception hehehe güzel buluş :)

  YanıtlaSil

Bumerang - Yazarkafe
Bu blogda bulunan içeriklerin hakkı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde Titania'nın Çöplüğü bloguna aittir.