Video pazarlama nereye gidiyor?

01:57:00


YouTube günden güne önem kazanırken karşımıza yeni bir meslek bile çıktı: Youtuberlık. Yani hem YouTube hem de videolu içerikler gitgide hayatımızda daha çok yer kaplıyor. Aslında günden güne önem kazanırken demem yanlış oldu, çünkü artık yeterince önemli bir hale geldi. Artık reklam verme açısından da videolara yönelmeye başladı çoğu marka. İşte "video pazarlama" deniyor. Nedir tam olarak video pazarlama diyecek olursanız, kısaca ürünlerinizi veya hizmetinizi görsel ve işitsel olarak potansiyel kitleye duyurmak diyebilirim.

Benim de şahsen videolu içeriklerin pazarlamada bu denli önemli konuma gelmesi ilgimi çekiyor. Zira bundan 5 sene önce YouTube'a bundan çok daha az giriyorduk. Şimdi ise bir şeyle ilgili bilgi almak için bile girdiğimiz oluyor.

Bu konuda daha çok bilgilenmek için ben de https://videomarketing.com.tr/'daki içeriklere bol bol bakıyorum. Size de oradan birkaç örnek vereyim: Mesela 2017 içinde tüm mobil trafiğin %70'i videolar olacakmış. Ya da size bu video pazarlamanın önemini aktarmak için direk bir alıntı yapayım:
"Ve en yeni istatistiksel çalışmalarda gösteriyor ki oldukça da faydalılar. Örneğin şunu biliyor muydunuz? – Bir varış sayfasına video eklemek dönüşüm oranlarını %80 oranında arttırabilir. Veya mobil videolar izleyen kullanıcıların %92’si videoları başka kişilerle de paylaşıyorlar."
Sitedeki İstatistikler & Rakamlar kısmından siz de daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz bu konuda. Son bir örnek daha vereyim, "2017 için 27 Video İstatistiği" yazısından: İnsanların %55'i her gün çevrimiçi olarak video izliyor ve izleyicilerin %65'i bir videonun 4'te 3'ünden fazlasını izliyor. Ayrıca bir e-postanın bir satırında video sözcüğün kullanmak bile e-postanın açılma ihtimalini %19 arttırıyormuş.

Bunun haricinde sitedeki rehberler de bu işe başlamak isteyenler için oldukça faydalı bence. Şahsen benim şu an video çekmek gibi bir planım kesinlikle yok. Yine de kaç senedir blogumda yazı yazarken internette olan bitenlere de ister istemez ilgi duyuyorum. O yüzden ben de bu konuda videomarketing.com'u takip ederken size bundan bir bahsetmek istedim.

Bence bunlar da ilginizi çeker

0 yorum

Bumerang - Yazarkafe
Bu blogda bulunan içeriklerin hakkı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde Titania'nın Çöplüğü bloguna aittir.