Ergenliğin başbelaları: Anladınız siz onu

12:30:00


Ergenliğin başbelası olan bir sürü şey var aslında, en başta ailemize karşı biz ve bize karşı her şey. Ama başbelaları dediğimde eminim çoğunuzun aklına sivilceler gelmiştir. Çoğumuz bu dertten muzdarip olduk. Yani sivilce çıkarmadan ergenliğini atlatan bir kitlenin popülasyonunun çok olabileceğini sanmıyorum. Bu demek oluyor ki zamanında hepimiz bu ufak yaratıklara savaş açtık. Ben ise savaşın alasını açtım. Her gün komple yüz bakımımı hiç ihmal etmezdim. Yarar sağlamak isterken yüzüme aslında zarar verdiğimi anlamam ise biraz sürdü.

Gidip herhangi bir ürünü alıyoruz bizi güzelleştirmesi amacıyla. Şundan eminim ki büyük bir bölümümüz hiç içerik incelemesi yapmıyor. Yapanlarsa bu konuda profesyonel değiller ki bu da eksikliğe sebep oluyor. Yani bence mutlaka bir dermatologla görüşmek şart artık. Çünkü bu konuda uzman olan ve size en doğru tıbbi veya dermakozmetik tedavisini verecek kişi de dermatolog.

Buradan incelediğim kadarıyla Memorial'ın sitesinde bilgi verici içeriklere sahip videolar mevcut. Ben de şu an resmi olarak Tıp öğrencisi olduğumdan bu alandaki şeylere kat kat daha fazla ilgi gösteriyorum artık. Özel olarak dermatoloji de çok ilgimi çekiyor, TUS puanı hayli yüksek olsa da sanırım bunları düşünmem için bir 6 senem daha mevcut.

Bir de sivilceler dışında bence izleri de büyük bir problem ki sivilce izlerinin tedavisiyle ilgili videoya ve bunun dışındaki dermatoloji alanında merak ettiğiniz bir çok bilgiye de verdiğim linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitede varis tedavisi, cilt gençleştirme, tırnak batması gibi pek çok bilgi daha mevcut.

Size de tavsiyem cildiniz konusunda verebildiğiniz önemi vermeniz. Biz aslında kendimize yarar sağladığımızı düşündüğümüz şeylerden çok zararlı çıkabiliyoruz. Yüzümüzü pürüzsüz yapmasını beklediğimiz bir ürün sivilce çıkarırsa aslında ürün bundan ne kadar sorumludur, bilemeyiz. En iyisi çoğu konuda doktora tanışmak ve de internetten Memorial'in kendi sitesi gibi "güvenilir" sitelerden bilgi edinmek bence.

Bence bunlar da ilginizi çeker

0 yorum

Bumerang - Yazarkafe
Bu blogda bulunan içeriklerin hakkı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde Titania'nın Çöplüğü bloguna aittir.