Le Tout Nouveau Testament | Film Önerileri

16:06:00

Yaz tatilinin demlerindeyken bir şeyden eminim ki %93,4'ünüz benim kadar sıkılıyorsunuz. Sıcaklarda çıkıp gezsen gezilmez, sinemada doğru düzgün film yok, televizyon zaten boş. Bir seçenek var kitap okumak, ona da sonra geleceğim. Şimdilik üzerimizden bu can sıkıntısını atıp bize keyifli birkaç saat geçirtecek filmleri gün gün paylaşmak istiyorum ben de. Normal izledim diye paylaştığım yazılardan farkı ise geçmişte de izlediğim ve şu an size önermek istediğim filmler olacak olması.


Le Tout Nouveau Testament (Yeni Ahit)

Öncelikle senaryosundan bahsedelim, aslında işin içinde Tanrı olduğu için epey iddialı bir senaryo. Tanrı Brüksel'de bir apartman dairesinde yaşıyor ve aşırı huysuz biri. Hem karısına hem kızına çok kötü davranıyor. Bütün ilahi eylemlerini de bir odasındaki bilgisayardan gerçekleştiriyor. Bir gün kızı artık dayanamayıp bütün insanların ölüm tarihlerini insanlara sms olarak atıyor, sonrasını da anlatmayayım artık. 

Bu film sizi çok ilginç bir kafaya sokuyor. Sms olayından sonra insanların yaşantısındaki farklılıklar sizi kendi hayatınızı düşünmeye itiyor ve aynı zamanda kaderinizden nasıl kaçamayacağınızı fark ediyorsunuz.

Bunun haricinde de yer yer sarkastik biçimde ele aldığı şeylerle de hem eğleniyorsunuz hem düşünüyorsunuz. Bir örnek vermek gerekirse, Tanrı'nın bazı kanunları var mesela. Burada aslında Murphy kanunlarına gönderme yapılmış gibi. Bu kurallardan bazıları reçelli ekmeğiniz yere düşerse daima reçelli yüzü yere gelir veya daima sizin sıra beklediğiniz kasa yavaş ilerler. 

Her ne kadar filmde Tanrı'nın kötü işlendiği düşüncesiyle film çok eleştiri almış olsa da bence filmi dinlerle alakalandırmadan izlemek en iyisi, çünkü filmin vermek istediği mesajın bununla alakası yok.

IMDb puanı 7,1, bence hak ettiği puanı almış bir film.

Bence bunlar da ilginizi çeker

4 yorum

 1. bakayım filme. filmler dizilerle geçiyo yaz ivit :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallahi 3 ay o şekilde geçti gitti dimii :D

   Sil
 2. Ahahahaha
  Afişe de bayıldım. Demek Tanrı Belçika'da yaşıyormuş:p
  Hemen izleme listeme aldım. Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neden olmasın dimi :D Ben teşekkür ettiim.

   Sil

Bumerang - Yazarkafe
Bu blogda bulunan içeriklerin hakkı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde Titania'nın Çöplüğü bloguna aittir.